ארז קמחי גיזום עצים

גיזום עצים - ארז קמחי

גיזום עצים כל היתרונות (ויש לא מעט) שכדאי לך להכיר!🌴

זקוקים לגיזום דקלים? גיזום של עץ הגדל בסמוך לקווי חשמל? רוצים לשפר את הבריאות  והמראה של העצים? אז זה הזמן לגיזום!  

גיזום עצים – למה לעשות את זה?

ישראל ידועה כאחת המדינות הבודדות בעולם שבה יש כלשנה יותר עצים מהשנה הקודמת. בין אם זה קשור למסורת (ט"ו בשבט וכו') או סתם הבנה של חשיבות העצים לרמת החיים. מכיוון שיש כל כך הרבה עצים, עולה הצורך לדאוג להם ולשמור אותם, כל זאת על ידי גיזום שלהם כל פרק זמן קבוע (ולא ארוך מידי). גיזום של העצים הנעשה בצורה טובה, מקצועית ונכונה מאריך את חיי העץ ומשפר את המראה שלהם. מאידך, גיזום שעושים בצורה שאינה מקצועית, חפפיניקית, יכול לגרום נזק חמור לעץ.

גיזום עצים – מי רשאי לעשות זאת?

בנוגע למי רשאי לגזום עצים במדינה, אז החוק במדינת ישראל קובע כי גיזום של עצים יכול להתבצע רק על ידי מי שהוסמך לכך. ההסמכה לגיזום, ומתן התואר 'גוזם מומחה', ניתנת על ידי משרד החקלאות. במידה ויש עץ או עצים אשר מהווים סכנה (למשל גדלים בסמיכות לעמוד חשמל) או עצים הסמוכים לחלון הבית (גישה נוחה למיזיקים למיניהם לתוך הבית) כדאי מאוד לגזום את העצים האלו. במקרים של אסתיטקה בלבד, מומלץ להיוועץ באיש מקצוע האם צריך או לא צריך לגזום.

גיזום עצים – מה ההבדל בין כריתה לגיזום עצים?

באופן עקרוני, כריתה של עץ מוגדרת כפעולה בה חותכים את ענפי העץ המרכזיים. כריתת עצים בוגרים ללא היתרים הינה אסורה על פי חוק במדינת ישראל, כלומר מהווה עבירה פלילית שיכולה, במקרה הטוב, להסתיים בקנס בלבד ובמקרה הרע ברישום פלילי. ההבדלים העיקריים בין גיזום לכריתה היא קודם כל שגיזום היא לא עבירה על החוק, אך כאמור כן מחייבת תעודה של גוזם מומחה. הבדל נוסף טמון בעומק החיתוך של ענפי העץ המרכזיים, כאשר כריתה של עץ מוגדרת כחיתוך של הענפים עד לעומק עמוק וגיזום הוא לעומק שאינו עמוק (כלומר  בעיקר את הקצוות של ענפי העץ). בישראל מקפידים מאוד על התקנות של כריתת עצים, הן באכיפה והן בעובדה שישראל היא אחת המדינות הבודדות בעולם שמספר העצים במדינה גדל בכל שנה.

גיזום עצים – ארז קמחי גיזום עצים

זקוקים לכריתה בשטח פרטי או גיזום בגינה של העץ הקרוב מידי לחלון ביתכם או סתם לסידור של העצים באזור? הגעתם למקום הנכון! ארז קמחי גיזום עצים הוא מקצוען אמיתי עם ניסיון של למעלה מעשר שנים בעבודה עם עצים. ארז קמחי הוא גוזם מומחה המתעסק בכריתה, גיזום עצים רגילים, גיזום עצים גבוהים,גיזום עצים עם מנוף, ניקוי ופינוי של הפסולת, סידור ועוד. כל מה שפורט עד עכשיו הן ההתמחויות של ארז והצוות, העבודה מתבצעת תוך כדי טיפול אישי, מקצועי ומסור. אל תתלבטו ופנו עוד היום לקבלת שירות!

גיזום עצים - ארז קמחי

אהבת את המאמר?

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email