ארז קמחי גיזום עצים

ארז קמחי
גיזום עצים עם מנוף 24/7

עם ניסיון של עשור בתחום, מבצע במקצועיות
,ובמסירות טיפול בעצים, גיזום עצים
כריתה, ניקיון דקלים, כרסום גדמים

גיזום עצים עם מנוף

גיזום עצים גבוהים מצריך שימוש במנוף על מנת להגיע לצמרת ולכל פינה אחרת בעץ, האם זה בטיחותי? מי מורשה לכך? כמה זה עולה? והאם יש תחליפים למנוף?

למה צריך לגזום עצים גבוהים?

עצים גבוהים עלולים להוות סכנה לאדם ולסביבה. נפילה של ענף רחב או פגיעה בחוטי חשמל יכולים לגרום לחוסר נוחות במקרה הטוב ואפילו לפציעה ולמוות במקרה הרע. בנוסף גיזום עצים שומר על בריאות העץ – מאפשר כניסת קרני שמש בין הענפים ומדלל ענפים כדי לשמור על איכות הענפים הנותרים. הגיזום שומר על ניקיון בסביבת העץ ומונע הצטברות של עלים, גרעינים זרדים ופירות ברחבי הרחוב או הגינה הפרטית, חשוב לבחור גוזם בעל רישיונות וביטוחים.

מהו מנוף לגיזום?

למנוף לגיזום יש זרוע ארוכה שמחברת בין כלי ממונע לבין סל. בתוך הסל עומד אדם שיכול להגיע לכל חלקי העץ על ידי המנוף. המנוף יכול להיות גדול ולעמוד לצד הכביש או להיות קטן ולהיכנס לשבילים צרים. בנוסף, ישנם מנופים שמתחברים ברתמות לענפים כבדים לפני הגיזום וכשהענף נגזם הם מרימים את הענפים הכבדים בזהירות לתוך משאית על מנת שלא יפלו לקרקע ויהוו סכנה בנפילתם.

אילו עצים צריכים גיזום עם מנוף?

כל עץ שגובהו מעל 12 מטר צריך מנוף כדי לגזום בצמרת. ישנם עצים רבים שמגיעים לגובה זה ואף עוברים אותו. המוכרים והנפוצים ביותר הם דקל, ברוש, אורן, סוגי אלון, ארז ואשל.

מי מורשה לגזום עם מנוף?

משתמשי המנוף חייבים להיות גוזמים מקצועיים עם תעודה ממשרד החקלאות. כדי לשמור על בטיחות הגוזם וסביבתו הגוזם חייב להתמחות גם בשימוש במנוף בקורסים של משרד העבודה ולקבל רישיון נוסף, הגוזם לומד לתפעל את המנוף ולומד כללי בטיחות.

כמה זה עולה?

שימוש במנוף מעלה את המחיר בין 350 ל- 450 ₪ בנוסף למחיר מחירון הרגיל. אם זאת יש לסייג ולומר שהמחיר יכול להשתנות בהתאם לתנאי השטח, ולכמות הענפים והעצים שצריכים לגזום.

האם יש תחליפים למנוף?

ישנם אזורים אליהם המנוף לא יכול להגיע, לשם כך מצטייד הגוזם ברתמות טיפוס (סנפלינג). יש לציין שטיפוס לצורך גיזום יקר יותר מהשימוש במנוף וגם לוקח זמן רב יותר.

1
IMG-20190129-WA0160

לסיכום

שימוש במנוף כדי לגזום עצים גבוהים מקל על עבודתו של הגוזם, שימוש במנוף נעשה אחרי התמחות ספציפית על מנת להכיר את הכלי ולשמור על בטיחות. כאשר רוצים לגזום עצים מגובה – שימוש במנוף מהיר יותר, וזול יותר בהשוואה לטיפוס עם רתמות (סנפלינג).

"ארז קמחי גיזום עצים" – הינו גוזם מומחה, הוא גוזם או כורת עצים בכל הגבהים. הוא בעל ביטוחים ורישיונות ממשרד החקלאות וממשרד העבודה המאפשרים לו לתפעל מנוף לגזום עצים מגובה, בנוסף הוא משתמש בטכנולוגיות שונות ששומרות על בריאות העץ לאורך זמן.

    רוצה להתייעץ?